Únor 2014

Příjezd nové posily- Anett a ....

3. února 2014 v 11:22 | Schleichkonik
Bylo ráno, 5 hodin když před stájí zaparkoval modrý citroen ze kterého vystoupila blondýna oděná v růžových rajtkách. Byla to Ála, která měla dnes ve stáji za úkol nakrmit všechny sportovní koně, nebo ty, kteří dnes půjdou na trénink. Po chvíli se před stáji začala množit auta, různé škály barev, velikostí, značek...z nich vystoupili Lenka, Jarda, Míša s kamarádkou Jolankou, které přivezla Míšina máma, Kačka...
Když se vzájemně pozdravili, všimli si rozpisu na dřevěných dvěřích stáje. Těsně u kliky s motivem koně se začala rýsovat první písmena. Něco v tomto smyslu:
Milí zaměstnanci. Dnes nemáme moc času nazbyt...musíme připravovat box pro našeho nováčka, postel a pokoj pro novou posilu. Vím, že je to neobvyklé, ale zde je stájový rozpis:
Lenka- Vyčistit všechny sporťáky.
Jarda- Rozdat jádro, zamést, vyvést kolečko.
Míša s Jolčou - Nauzdit poníky, nasedlat, bederku...v půl 10 na jízdárnu
Kačka- Vzít Algebru, a koně z druhého křídla stáje na pastvu
A až se dostaví i ostatní, přiřaďte si je k sobě ať Vám pomohou,
Děkuji- Karla

Celou stáj tento vzkaz na okamžik zaskočil. Když už byli na odchodu, z rodinného domečku se ze střešního okna vysypal napadaný sníh a z něj vykoukl zřejmě rozzuřený Frank...,,No tak dělejte, co Vám Kája řekla...!"
řekl. Celá banda se otočila a probodla ho pohledem. ,,No tak sorry no...to jsem asi přehnal" řekl stydlivě. Všichni se začali smát, až se za břicho popadali. Karla vyšla ze své kanceláře, a stoupla si ven před krmírnu. Frank vyběhl z domu, a stoupl si ke Karle. Popřál jí krásné ráno, a začali si povídat. Mezitím přijela parkuračka Květa, kterou hned zaúkolovala Kačka.
Když se dostavil celý kolektiv, rázem se ve stáji začalo řešit jakési téma. Bylo o nové posile a novém koni. Holky popisvaly, jak si myslí že bude vypadat. Ty starší zase řešily, co bude za novinku ta Anett. Avšak, myslely si o nich jen to dobré :)

Hlasitý rámus terénního auta, a skřípavý zvuk koleček přepravníku okamžitě zvýšil napjetí celé stáje. Po několika vteřinách už auto rudé barvy zamířilo ke krmírně. Když vystoupila maldá žena s blonďatými vlasy, modrými rajtkami a béžovým kabátem...ihned jsme v ní poznali správného koňáka. Po uvítání jí Karla nabídla kávu a bábovku, kterou jí upekla babička, která má domov hned v přízemí jejich domu. Ta občas také pomáhá na ranči...
Po dlouhém lomození Anett rychle vstala a zakřičela: ,,Málem bych zapoměla!!" . Rychle se rozběhla ven k přepravníku a otevřela dvířka. Padající rampa sebou praštila a ozvalo se hlasité zařehtání. Mladý Shirský hřebec s čokoládově tmavou srstí, lesklými rousy a vyčesanou hřívou se rozeběhl, a na prašné cestě se vzepjal. ,,No to teda bude číslo!" řekla Karla. ,,Ne, on se jen lekl" řekla ihned Aneta, aby nezklamala Karlu hned na první dojem. Poté přiběhly dívky z Jezdeckého klubu, pozdravily Anetu, představily se...a hlavně! Všechny se ihned seběhly kolem Shirského krasavce, a ten si jejich přítomnosti užíval. Když Aneta vytáhla z kufru auta obrovské sedlo, a gigantní uzdečku s ohromným udidlem, holky se nestačily divit. Jeho modrá podsedlová dečka by bez problému posloužila jako přikrývka našich Shetlandských ponyů.

Když Karla ukázala hřebcův box, Anett se nestačila divit. ,,Ten je nádherný, tak čistý, prostorný...!" řekla s údivem. Karlu to hřálo u srdce, tak přecjen se někomu její těžká práce líbila. ,,Jak se jmenuje?" zeptala se zvídavě Karla s přihlížejícím Frankem. ,,Dollom of Fenix" řekla Anett. ,,Ale říkám mu Fénixi, Dollomku, Féňo" zasmála se Aneta....
Poté se odebrali všichni do stájí, jen Anett s Karlou vzaly Fenixe jen tak do kruhovky, jen se sedlem a nákrčákem.
Zbytek dne strávili všichni povídáním...VÍTEJ ANETT!Anett si dnes zkusila našeho Koníka Mysteryho...
Fotky s Fénixem přidám později.

Konečně aktuální zprávy! =)

1. února 2014 v 10:18 | Schleichkonik
Tak...Ahoj!
Vezmeme to od začátku, nebo od začátku konce...?:D
No za tu dobu, co jsem tu nebyla se toho semlelo celkem dost. Vysvědčení...novinky na ranči!
No...ohledně vysvědčení se raději nebudu zmiňovat...ne každý chce, aby mu praskla obrazovka jen z té potuchy, co jsem nadělala ...:D
V úterý jedeme na hory...hrozně se těším, ale jen kvůli tomu, že budu fotit schleicháčky :3 Navíc pojedeme se známými, a kamarádka také sbírá Schleichy...to bude žůžo!:)
Co ranč?:)

Koníci zadekovaní, avšak sníh taje a aktuální počasí se moc neliší od toho, kdy nastupuje jaro. Sluníčko svítí, sníh taje...
A koníci nadšeně cválají po výbězích. Hříbátka se pošťuchují, ročci začínají prácí na lonžce...a ostatní jezdí na vyjížďky.
Naše krytá hala je totiž nyní v rekonstrukci, proto v ní téměř nikdo nejezdí. Polovina je totiž doplněna provizorní podestýlkou. Na té druhé se pracuje jen na lonži, tedy něco jako kruhovka. V zimě mají práci poníci...klienti jezdí k nám do hotelů. A povětšinou se zde objevují malá děcka, která poncly tahají za uši, no znáte to...ještě, že ti naši jsou už zvyklí. Kromě toho však také vozí děti...obzvlášť Donut, ten se v tom naprosto vyžívá, a krokuje po jízdárně jako elegán!
Kromě toho holky z oddílu za vysvědčení( která byla velmi úspešná) dostaly speciální nabídku. Mohly se povozit na soukromých koních, kteří jsou mnohdy opravdu vzácní. No..a každá si skočila malý křížek, jako skok do dalšího pololetí.

Za celý Ranč vám přeji s holkami => HODNĚ ŠTĚSTÍ V DRUHÉM POLOLETÍ!
Trocha nostalgie...kobylka Carry , při naprostých začátcích, kdy učila...:)